Czego jeszcze nie masz w swojej kuchni

Kuchnia to niezwykle istotne pomieszczenie w mieszkaniu. Wspólne posiłki stwarzają atmosferę, pozwalają wypocząć i wspaniale spędzić kilka chwil. Czasami w kuchni króluje kobieta, czasem mężczyzna, czasem pichcą wspólnie, nie ma tu sztywnych reguł. O wiele lepiej jednakże spędzać czas jak ma się porządne wyposażenie kuchni.

fondue
Źródło: www.garneczki.pl
Czasem może się wydawać, że jeśli posiadamy w kuchni zbyt dużo gadżetów to nie zmieszczą się tam niewielkie kafetery z ale to nieprawda. Należy mieć chociaż kilka przydatnych akcesoriów, w szczególności, jeśli konkretne potrawy przygotowujemy częściej niż inne. Absolutnie do tej kategorii należą szczypce, których można używać do przekładania kotletów na patelni, wyciągania warzyw z gotującego się rosołu i mnóstwa innych działań. Kiedy wykorzystujemy szczypce mamy gwarancję, że kawałek mięsa się nie złamie – a to możliwe, kiedy przewracamy go jakimś szpikulcem.

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez suszarki do naczyń. Nawet w epoce zmywarek przydaje się ona, bo przede wszystkim, nie każde naczynie można myć maszynowo, poza tym – czasem zostaje nam do mycia zaledwie parę talerzy, a przecież w takiej sytuacji nie będziemy uruchamiać wielkiej maszyny. Przeminęły już czasy, gdy suszarka była topornym, byle jakim ohydztwem zwisającym nad zlewem na śrubach.

Dziś te przedmioty mogą stanowić ładną ozdobę pomieszczenia. Następna istotna rzecz – garnki do płyty indukcyjnej. Są one odmienne od standardowych. Mają wbudowaną właściwą płytkę w dno, która właściwie reaguje na zmiany temperatury płyty. Jeżeli zdecydujemy się na płytę indukcyjną zakupmy też odpowiednie garnki, a wówczas gotowanie stanie się przyjemniejsze. Wiadomo, takie garnki kosztują więcej niż standardowe, ale przecież nie kupujemy ich codziennie. Absolutnie powinniśmy wyłożyć trochę więcej na doskonały sprzęt. Najlepiej kupować zestawy garnków.

Inne artykuły

Oferta franczyzy może okazać się być bardzo atrakcyjna

restauracja
Źródło: pixabay.com
Wciąż myśleliśmy o tym, aby otworzyć restaurację, do której będą przychodzili kontrahenci, a my będziemy ich zadziwiać nowymi smakami oraz daniami? Teraz to marzenie może się spełnić, bo uruchomienie restauracji nigdy nie okazało się być tak łatwe, a kiedy jeszcze połączymy nasze siły z innymi, to ma szansę się okazać, że wszelkie nasze plany spełnią się bez najmniejszego problemu.


Jeśli kilka razy w tygodniu zapraszamy przyjaciół, albo sami lubimy rozkoszować się w gronie najbliższych dobrym alkoholem kupmy sobie zestawy do wina i fondue. Znajdziemy w nim dobrej jakości korkociąg, obrączka na szyjkę butelki zapobiegająca spływaniu kropli alkoholu na obrus, często termometr i zatyczka, którą można włożyć do butelki kiedy pragniemy schować wino. Taki zestaw to również idealny pomysł na prezent.

Naturalnie trzeba mieć również zestawy różnego rodzaju szklanek do drinków, kieliszki do wódki, wina, koniaku, przydadzą się również mieszadełka. Możemy nawet zakupić kostkarkę do lodu, lub podobne tego typu akcesoria. W przyjaznej i wspaniale wyposażonej kuchni czas upłynie nam z pewnością przyjemnie.
Autor: A.Z.
2018-07-12 02:09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.