Nowa kuchnia – jak ją urządzić?

Wprowadzając się do świeżego mieszkania, nierzadko robimy fundamentalne remonty. odnawiamy ściany, czasem je przenosimy. Kafelkujemy łazienkę, nabywamy nowe meble. Lecz jedną z istotniejszych kwestii jest zagospodarowanie kuchni od nowa – jest to bowiem ważne pomieszczenie w naszym domu,z tego powodu musi być przytulne i nam całkowicie odpowiadać. Szafki na zamówienie, blaty imitujące drewno, wielka lodówka – co najsłuszniej wybrać? I gdzie to wszystko nabyć?

Meble kuchenne na wymiar

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy kuchnię o standardowym rozmieszczeniu sześciennym, bez problemu możemy nabyć jakikolwiek zestaw mebli do niej.Jeśli jednak rezydujemy w wiekowej czynszówce, która wzniesiona została z całkiem dużą fantazją i nasza kuchnia rozmieszczona jest na planie rombu, wtenczas sytuacja wygląda inaczej. Musimy zlecić meble u stolarza, aby wszystko do siebie pasowało, niestety, metoda ta jest kosztowniejsza. Przede wszystkim zastanówmy się również, czy chcemy posiadać blaty imitujące drewno czy może zapłacić za marmur lub granit? Ta druga opcja będzie o wiele droższa, lecz także właściwie niekorozyjna. Ważny jest również zakup właściwych artykułów. Lodówka powinna być nowoczesna i ekonomiczna, oraz przystosowana do liczby osób zamieszkujących nasze lokum.

Jeśli wykonujemy meble na zamówienie, część przedmiotów możemy kupić na własną rękę, co pozwoli nam zaoszczędzić. Np. blaty imitujące drewno warto odnaleźć w salonie budowlanym – spotkamy tam wielki przekrój rodzajów i barw, w bardzo przystępnych cenach. Jeżeli planujemy nabycie kosztownego sprzętu, jak zmywarka, trzeba podejść do tego z głową. Jeśli z dużym wyprzedzeniem rozważamy tą inwestycje, warto wybrać odpowiedni termin. Bowiem pod koniec roku, większość sklepów z elektroniką i agd oferuje ogromne obniżki na ubiegłoroczny asortyment. Możemy nabyć przedmiot tańszy nawet o jedną czwartą. Oczywiście, w tym przypadku nadal mamy możliwość wzięcia go w systemie ratalnym. Uważajmy tylko, na pułapki – oferowane 0% prowizji to często mrzonki, dlatego trzeba uważnie przejrzeć umowę przed jej podpisaniem –

kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie naszej kuchni to ogromna przyjemność, ale także wydatek. Jeśli przeanalizujemy to dokładnie, będziemy w stanie zminimalizować nasze wydatki. Uważajmy na drobny druk w umowach, nierzetelnych sprzedawców i niewykwalifikowanych stolarzy – wtedy unikniemy kłopotów, i przez całe lata będziemy mogli radować się naszą nową, olśniewającą kuchnią.