Potrzebne w kuchni, lecz często lekceważone. O odpowiednich rękawicach musimy pamiętać, gdyż są zawsze przydatne

Pracując w kuchni potrzebujemy wielu akcesoriów, jakie pomagają w gotowaniu. Niezbędne są więc właściwe garnki, miarki oraz kuchenne roboty. Czasem jednak zapominamy o sprawach niby mało ważnych i mamy mały kryzys. Tym przedmiotem, o którym zapominamy, który lekceważymy lub nie doceniamy są rękawice kuchenne. Niby nieskomplikowana sprawa, ale jakoś dobieramy niezbyt dobrze, przez co zaczynamy się irytować.

Jak więc dobrać odpowiednie rękawice?
Rękawice
Źródło: flickr.com
Większość z nas posiada rękawice klasyczne z materiału. Jest to typ najbardziej popularny, ale jesteśmy w stanie również kupić takie rękawice z dodatkami. Wielu producentów więc oferuje taki typ z magnesami. Łatwo więc ich nie zgubimy, o ile przywiesimy na lodówce. To tylko dodatek, więc nie możemy się tym kierować, a jak w rzeczywistości zależy nam na takich rękawicach, to korzystnie wybrać te, jakie posiadają najwięcej warstw materiału.

Inne artykuły

Fantastyczny zamysł na podarek w postaci talerzy kwadratowych.

kwadratowe talerze
Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Nie posiadasz koncepcji na podarunek dla znajomych, jacy ledwie co wprowadzili się do swojego innego domu? My doradzimy Ci co znaleźć oraz jak zapobiec przed tzw niepożądanym prezentem. Naturalnie, dozwolone jest kupić jakąś błahostkę. Jednak czasami warto się troszkę bardziej zastanowić oraz postarać.


Silikon to ostatnio bardzo popularny w kuchni materiał. Furorę robią nie tylko formy do pieczenia, pędzelki lub trzepaczki, ale też silikonowe chwytaki, łapki oraz rękawice - sklep Garneczki. Grube rękawice silikonowe skutecznie chronią przed oparzeniami. Do kupna w wielu wersjach kolorystycznych i kombinacjach materiałowych. Spotkać można również rękawice zrobione z tkaniny z silikonową częścią chwytającąfur.

Istnieje jednakowoż alternatywa dla rękawic. To łapaki oraz chwytaki. Sprawdzą się bardzo dobrze w sytuacjach, jak musimy złapać gorącą blachę, garnek czy formę do pieczenia - sprawdź sklep Pomocne również będą w łapaniu skrajnie zimnych przedmiotów. Identycznie jak silikonowe rękawice perfekcyjnie chronią przed nieprzyjemnym odmrożeniem dłoni.
To sprawia, że jesteśmy w stanie bez strachu trzymać dłużej ręce w zamrażalce, a jak wiemy czasami ten niezbyt miły obowiązek to konieczność. Silikon odznacza się wielką odpornością na temperatury. Daje radę od minus 40 do 230 stopni celsjusza! Chwytaki i łapaki mają jeszcze jedną zaletę - jesteśmy w stanie je myć w zmywarce. Jak widzimy więc wybór odpowiednich rękawic kuchennych należy przemyśleć, pomyśleć poważnie na czym nam zależy. Bez tego bowiem wybierzemy zły rodzaj i niepotrzebnie wyrzucimy kasę w błoto, kiedy okaże się, że zaraz musimy zakupić kolejne. Zamiast tego korzystnie przeanalizować do czego będą nam one potrzebne w naszych kuchennych pracach.
2018-07-12 00:44:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.