Przygotowanie wigilijnej kolacji to nie lada wyzwanie, jednakże warto zrobić to jak najlepiej

W każdym roku jest taki dzień, kiedy rodzina się spotyka w komplecie. Kiedy można posiedzieć i wspominać upływający rok, gdy można podumać o przyszłości. Ten dzień to oczywiście Wigilia Bożego Narodzenia.

Razem z całymi Świętami Bożego Narodzenia stanowi ulubione święto Naszych Rodaków. Wszyscy jednakowo dobrze znamy zapach choinki, świąteczny śnieg (który niestety nie zawsze ozdabia wtedy świat), wesołą rodzinę przy jednym stole i przepyszne dania.

Świąteczny stół

Autor: Porto Bay Events
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie wigilijnej kolacji to prawdziwe wyzwanie. Trzeba poświęcić wiele czasu, po to, by wszystko przygotować, więc często w takich przygotowaniach współdziała cała rodzina. Dwanaście potraw powinno być na stole, lecz nie zawsze tak jest. Nieważne, liczą się chęci i to, że z odpowiednią celebrą świętujemy ten piękny dzień. Wiele rzeczy jest potrzebnych, o wielu można zapomnieć, ponieważ w tym świątecznym zamieszaniu łatwo przeoczyć coś.

Dekoracja stołu

Autor: Porto Bay Events
Źródło: http://www.flickr.com

Dekoracje na stół (oryginalne dekoracje na stół), foremka do uszek wigilijnych (foremka do uszek na Wigilię Bożego Narodzenia), a najważniejszy z nich to opłatek – to niezbędne, co musi być. No i co bardzo przyjemne, ubieranie choinki. W tym powinna brać udział cała rodzina. Najlepiej mieć prawdziwe drzewko, choć jeśli mamy sztuczne, to też fajnie. Najmilszym punktem wigilii jest bez wątpienia dzielenie się opłatkiem. Możemy w tej krótkiej chwili złożyć sobie życzenia pożyczyć sobie wszystkiego dobrego. Tak samo miłą chwilą jest odpakowywanie prezentów, które zostawiliśmy pod choinka. To bardzo ważne wydarzenie dla dzieci, ale i dla dorosłych stanowi bardzo przyjemne dopełnienie celebrowanych świąt. Możemy powspominać, a zwłaszcza popatrzeć na uradowane dzieci i przypomnieć sobie, jak my kiedyś się cieszyliśmy.

Rodzinne święta są najwspanialsze, zawsze powinniśmy starać się, żeby obchodzić je w jak najszerszym gronie najbliższych. Zdarza się, że jest to utrudnione, gdyż wielu z nas wyjeżdża daleko za granicę, ma swoje obowiązki, mieszka daleko, jednakże powinniśmy w to święto postarać się zasiąść przy jednym stole i delektować się chwilą. Nieprzypadkowo przecież to Gwiazdka jest najbardziej lubianym Świętem przez wszystkich, w końcu to Święta pełne magii, i tak właśnie powinniśmy je obchodzić.