Szklanki do kawy i herbaty

Kawa i herbata to fundamentalne napoje, które akompaniują nam na co dzień. Ich uniwersalny charakter powoduje, że możemy się nimi delektować przy przeróżnych okolicznościach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach ważne miejsce, często stanowi nieodłączny dodatek większości posiłków. Kawę i herbatę możemy smakować na ciepło albo w mrożonej, orzeźwiającej wersji.
Szklanka do herbaty
Źródło: www.garneczki.pl
Każdy zapewne ma swój własny rodzaj ich serwowania, przeważnie na naszych stołach goszczą jednakże tradycyjnie szklanki do herbaty i kawy wytworzone z solidnego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o zwiększonej odporności termicznej.

Banalna szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że znakomicie przystosuje się do każdego typu zastawy stołowej. Szklanki można, więc jakkolwiek komponować z nakryciami utrzymanymi w rozmaitych stylach. Mnóstwo osób woli szklanki z uchem, które – w zależności od ustalonego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, które sprawiają że kawa lub herbata dłużej nam nie ostygnie. Ponadto grubsze szkło jest w znacznej mierze trwałe na otłuczenia. Funkcjonalny uchwyt kubka zabezpiecza też przed ewentualnymi poparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się również oczywiście przydać do chłodnych napojów.

Inne artykuły

Jak wyposażyć kuchnię

Czajnik ceramiczny
W trakcie wyposażania kuchni warto zadbać o bardzo dużą ilość szczegółów, dotyczących perfekcyjnego dopasowania zastawy do mebli oraz innych elementów wyposażenia. Każdej pani domu zależy, by wyposażenie kuchni prezentowała sobą klasę i autentyczny styl i jak najlepiej mówiło o jej użytkownikach. Z takiej przyczyny urządzając je potrzeba uczynić wstępną selekcje najbardziej istotnych komponentów niezbędnych dla naszej kuchni. Czy lepiej wybrać sprawdzone komplety garnków czy ich tanie, ale mniej trwałe odpowiedniki?


Szklanki zrobione z wysokojakościowego szkła mają idealnie gładką powierzchnię jednakowoż na zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje, że są banalne do wyczyszczenia z powstającego po kawie czy herbacie osadu. Kiedy jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, należy wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Niesłabnącą sławą w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub wykonany ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się elegancko, a na dodatek stabilizuje szklankę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.