Współczesne akcesoria przydatne w kuchni

Wielkie, niedogodne stolnice które zsuwają się z blatu w trakcie wałkowania odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co ciężko będzie wyczyścić, trudno to schować, a co położone na lakierowanym blacie może go nawet zarysować?

Dzisiaj coraz to częściej gospodynie stosują stolnice z silikonu. Jakie wartości ma podobna stolnica? Używając ładnej szerokiej stolnicy silikonowej gwarantujesz sobie nie tylko wygodne rozwiązanie, ale dodatkowo element modnego wystroju. Stolnica silikonowa odpowiednio przylega do blatu kuchennego, a po użyciu łatwo zwiniesz ją w rulonik.

Przy pomocy stolnicy silikonowej już o wymiarach 50×40 cm przygotowujesz duże porcje ciasta, rozwałkujesz je bez trudu, nie przemieszczając stolnicy po blacie, nie rysując go. Po zastosowaniu silikon łatwo umyjesz, zawiniesz w rulon i włożysz do szafki, lub zostawisz na blacie w charakterze podkładki pod nagrzane naczynia. Chociaż stolnice takie wykonane są z solidnego silikonu, zaleca się jednak używanie przy nich noża z plastiku.

Stolnica silikonowa pozwala na wałkowanie ciast wprost na kuchennym stole. Podczas wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej wielką zaletą. Mało tego, takiej silikonowej stolnicy nie musimy podsypywać mąką, bowiem dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie klei się.

Mając już przygotowane ciasto (dajmy na to na rogale czy wypieki świąteczne), wprost na stolnicy, bez najmniejszego problemu możemy przygotować je do wypiekania, dzięki wyrysowanej na stolnicy miarce, niezwykle ułatwiającej pracę. Godny uwagi jest także fakt, że porządkowanie kuchni jest wyjątkowo sprawne.

Wymycie stolnicy silikonowej, podobnie jak wszystkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmuje dosłownie parę chwil, potem wystarczy ją osuszyć, zawinąć w rulonik, po czym odłożyć do kuchennej szuflady Zalety stolnicy silikonowej, jakie zauważy każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do powierzchni stolnicy, brak konieczności podsypywania ciast mąką, możemy zastosować każdy wałek do ciasta, dobre przyleganie do blatu stołu kuchennego (które znacznie ułatwia wałkowanie ciasta), pomocna miarka wyrysowana na stolnicy oraz giętkość, dzięki której zajmuje ona niewiele miejsca w domowej kuchni.