Codzienna ochrona ziół w doniczkach i trzymanie pożywieniaJeżeli nie wiemy od czego zacząć, warto poprosić o poradę konsultantów pracujących w takich działach. Jednak nie musi to być takie trudne. Jedynie co trzeba zrobić to zakupić doniczkę do ziół, wybrane przez nas sadzonki oraz ziemię, która dostępna jest w większości sklepach ogrodniczych. Następnie pozostaje wyłącznie wsadzić sadzonki. Należy pamiętać jednak o kilku istotnych rzeczach. Dno naczynia ogrodowego powinno posiadać otwory do odpływu wody. Powinny one stać w miejscu o dużym dostępie promieni słonecznych oraz ochraniającym nasze zioła przed wiatrem.

zioła
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Możemy zaopatrzyć się w nasiona różnego rodzaju: miętę, bazylię, czosnek, szczypiorek, lubczyk i wiele innych. Dobór ziół zależy wyłącznie od naszych upodobań. Właściwa pielęgnacja, sprawi, że już po krótkiej chwili będą one stanowiły aromatyczny dodatek do naszych potraw.

Warto też pochwalić się znajomym własną hodowlą i ugotować dla nich smaczny obiad, z wykorzystaniem naszych ziół w doniczkach. Kiedy już każdy nasyci swój apetyt, miłą niespodzianką dla nich będzie dodatkowa porcja na wynos, szczelnie zapakowana w pojemniki na żywność. Są one doskonałym rozwiązaniem, ponieważ mają one uniwersalne kształty i rozmiary, do których spokojnie możemy włożyć nawet gorące, upieczone posiłki, które przez długi okres czasu zachowują swoją świeżość.
Taki podarunek na pewno sprawi duży uśmiech na twarzach naszych gości.
2014-05-19 14:01:50
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.