Zbilansowane odżywianie się. Skorzystaj z porady dietetyka!

Obecnie coraz więcej słyszy się o tak zwanym właściwym odżywianiu się czy bobrej diecie. Zwraca się uwagę na to, by najmłodsi jedli wyłącznie naturalne elementy, a przy tym możliwie jak najzdrowsze. Z tego powodu obiadki dla niemowląt nabywane przez nowoczesnych rodziców w większości przypadków zawierają minimalną ilość sztucznych substancji wzgobacających.

Ostatnio także coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską albo wegańską.

brokuły

Autor: Mike Licht
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami także narzucają tę dietę swoim pociechom, co może wywoływać niezwykle szkodliwe następstwa dla ich wzrostu. Dzieci bowiem wymagają bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by ich rozwój mógł przebiegać prawidłowo. Typ odżywiania, który odpowiada osobom dorosłym bywa więc niekorzystny dla dzieci. Z drugiej strony jednak duża ilość warzyw i owoców w diecie za każdym razem wpływa pozytywnie na człowieka. Dlatego potrawy takie jak na przykład zupa brokułowa dobrze jest dodać do codziennego jadłospisu. Dlatego najlepiej skontaktować się w tej kwestii z specjalistą odwiedź stronę. Wizyta u dietetyka np. we Wrocławiu to idealne rozwiązanie.

PosiłkiGeneralnie zaleca się, by najbardziej obfitym posiłkiem dzinnym było śniadanie, a najmniejszym – kolacja. Ciągły pośpiech i dzień wypełniony stresem często jednak sprawiają, że jest na odwrót. Tymczasem obfity posiłek przed zaśnięciem w żadnym razie nie jest właściwy dla organizmu. W ciągu nocy układ pokarmowy zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia spożytego jedzenia, co często bywa powodem kłopotów zdrowotnych. Poza tym spożywanie obfitych posiłków wieczorem często powoduje znaczne przybieranie na wadze. W przerwach między największymi posiłkami dobrze jest robić przekąski w formie owoców i warzyw. Obiad wbrew pozorom nie musi być dwudaniowy. Jeśli masz problemy z odchudzaniem zobacz jak efektywnie stracić na wadze – kliknij tutaj.

zupa krem

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

Wpływ żywienia na wyglądTyp odżywiania się w dużym stopniu ma wpływ na wygląd. Z pewnością wynika z niego masa oraz ogólna sylwetka ciała. Produkty z dużą ilością tłuszczu i cukrów nie tylko wywołuja wzrost masy ciała, ale także mogą mieć niekorzystny wpływ między innymi na układ krwionośny i podnosić ryzyko ataku serca w późniejszych latach. Pożywienie wpływa także na wygląd skóry czy włosów. Na witrynach internetowych i forach znajduje się bardzo dużo informacji na tematy w rodzaju „dieta a włosy”.