Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia dość często nazywana jest „sercem domu”, gdyż to właśnie w tej przestrzeni, jemy wspólne kolacje i rozmawiamy o tym, jak nam minął dzień. Ta część mieszkania, powinna być przede wszystkim przyjazna, funkcjonalna i komfortowa, by spędzenie czasu w tym miejscu gwarantowało przyjemność.

Czajnik
Zbudowanie wnętrza spełniającego oczekiwania wszystkich mieszkańców nie jest takie łatwe, warto jednak zastosować podstawowe zasady w aranżacji, aby w trakcie gotowania móc się łatwo poruszać.

W kuchni liczy się przede wszystkim odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, tak, aby korzystanie z znajdujących się w niej elementów, było łatwe i efektywne. Produkty z oferty i patelnie powinny być zawsze łatwo dostępne, by nie trzeba było wydostawać wielu elementów z szafki, w celu wyjęcia jednego. Komplety garnków dobrze trzymać w jednym miejscu, aby bez problemu znaleźć potrzebny egzemplarz.

Wygląd kuchni jest rzecz jasna uzależniony od jej kształtu a także stylu wnętrza całego domu. Aby przestrzeń mieszkalna tworzyła spójną całość, trzeba pamiętać o tym, aby wszystkie meble w domu, były w podobnym stylu i kolorystyce. Jeśli naszą kuchnię często odwiedzają znajomi, ważną kwestią jest podjęcie decyzji, co do rozkładu jej rynsztunku. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach sprzęty gospodarstwa domowego mają stylowy wygląd, możemy to uznać za komponent dodający wnętrzu kameralnej atmosfery. W takim wypadku, wystawne serwisy obiadowe lub herbaciane mogą znajdować się na otwartych półkach, zagwarantuje to łatwą dostępność i estetyczny wygląd. Dobrze mieć w posiadaniu przynajmniej jeden dobrej jakości serwis, gdyż, jak wiadomo, jemy również oczami i to, jak dania są podane, często wpływa na ich smak a także atmosferę przy stole. Podobne wrażenie na gościach wywołują kieliszki i wyjątkowe sztućce (dostępne na które winny być idealnie wypolerowane i ułożone w odpowiedni sposób na stole. Przeważnie najbardziej zaniedbanymi elementami wyposażenia kuchni, są garnki i czajniki - zwróćmy na to szczególną uwagę i wymieniajmy je stosunkowo często.

Inne artykuły

Nie posiadasz idei na prezent? Wykonaj tort!

tort
Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia
Coraz bliżej do urodzin twojego mężczyzny a ty wciąż nie masz pomysłu na prezent największą radość? Mamy bardzo dobre rozwiązanie, wystarczy przypomnieć sobie powiedzenie „przez żołądek do serca”. Nie od dziś oczywiste jest, że panowie są zachwyceni kiedy ich ukochane zaskoczą ich czymś apetycznym. Czekolada kojarzy się z miłosnym uczuciem. Tak więc nie trać czasu i upiecz swemu wybrankowi pyszny tort czekoladowy. Będzie oczarowany samym pomysłem, a smakowity deser spowoduje, że poczuje prawdziwą słodycz. Tak przygotowany prezent spodoba się każdemu normalnemu facetowi – prawdą jest, iż własnoręcznie wykonane prezenty mają o wiele większą wartość, niż te zakupione w sklepie.


Wystrój kuchni jest uzależniony od gustu domowników, dlatego nie ma recepty na doskonałe wnętrze, trzeba je po prostu dostosować do osobistych preferencji. Pamiętajmy jednak, że w kuchni najważniejsze jest takie rozplanowanie mebli i sprzętów, by dobrze się w niej czuć i poręcznie poruszać. Przez wzgląd na to, że czynności, jakie wykonujemy w kuchni, zazwyczaj przebiegają według podobnego schematu, można w łatwy sposób stworzyć miejsce niezwykle funkcjonalne.
Źródło: Garneczki
Autor: A.Z.
2018-07-12 02:09:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.