Odpowiedni kubek termiczny, dzięki któremu możemy przewozić ciepłe napoje oraz ogrzać się także w najmroźniejsze dni

Gdy przychodzą chłodniejsze dni zwracamy większą uwagę na to, żeby nasz ubiór był wystarczająco ciepły a także nie sprawił, że szybko zachorujemy. Podróż do pracy albo szkoły w zimowe poranki może uprzyjemnić kubek termiczny z ulubioną kawą bądź herbatą, która przyjemnie nas ogrzeje. W sklepach dostępne jest wiele rodzajów kubków, w zależności od tego jaki czas przechowywania jak również jaka szczelność jest nam potrzebna, możemy znaleźć odpowiedni kubek dla siebie.

jeżeli dobry kubek termiczny to tylko w termiczny
Autor: homard.net
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednak pamiętać, że kubki termiczne nie działają jak termosy, utrzymują temperaturę tylko parę godzin. Zależnie od tego, gdzie chcemy kubka używać, taki powinniśmy wybrać model. Dobry kubek termiczny dla osób podróżujących samochodem powinien być dosyć szczelny. Wyjątkowo ważne jest, by był zwężony ku dołowi, pozwoli to umieścić go w wyznaczonym miejscu w samochodzie na napoje, aby się nie wylały. Istotne będą też dobrej jakości uszczelki wykorzystywane w kupionym kubku.

Dobry kubek termiczny powinien być stworzony ze stali nierdzewnej. Dzięki temu będzie odporny na uszkodzenia a także stosunkowo lekki. Można zainwestować w zakręcane kubki, które są najbardziej szczelne ze wszystkich modeli. Jeśli potrzebujemy go tylko w celu turystycznym, aby przykładowo napić się gorącej herbaty będąc pod namiotem można wybrać mniej szczelne modele.


Inne artykuły

Co może mieć wpływ na to jak smakują kawy i herbaty

Tygielki do kawy
Autor: Alexander Kolosov
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy doskonale wiemy, że kawa po turecku musi być odpowiednio zaparzona, a najlepiej do tego nadają się tygielki do kawy. Można kupić tygielki, które na pewno staną się dodatkowo ozdobą naszego mieszkania. Nie ma w tej sprawie, najmniejszych wątpliwości. Kupno takiego tygielka to mały koszt, a smak kawy stanie się zupełnie inny. Musimy wsypać odpowiednią ilość kawy zalać ją wodą i w chwili, kiedy kawa będzie chciała wydostać się z tygielka możemy przelać ją do filiżanki. To porządny napój, którego aromat pobudza do życia, a smak sprawi, że będziemy wniebowzięci i na dodatek po wypiciu kawy po turecku chętni do działania.
Dobry kubek termiczny powinno się komfortowo trzymać, najlepiej będzie, kiedy jest wyposażony w antypoślizgowe części. Zimą, gdy nosimy na dłoniach rękawiczki nie upuścimy go na przykład w autobusie. Kubki wykonywane z plastiku tworzone są w wielu ciekawych kolorach a także wzorach, jednak nie utrzymują temperatury aż tak skutecznie jak takie, które są zrobione z metalu oraz mają dodatkowe powłoki, które izolują.

W zależności od przeznaczenia można wybrać najlepszy model dla siebie. Nierzadko w sklepach internetowych możemy odnaleźć kubki w bardzo przystępnych cenach. Wybierając kubek, warto zwracać dużą uwagę na szczelność a także tworzywa z jakich jest zrobiony. Wytrzymały kubek pozwala nam cieszyć się ciepłym napojem w najbardziej mroźne dni.
2018-07-12 00:44:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.