Zacznij zmiany od swojej kuchni

Wiosna sprzyja porządkom. To doskonała okazja, aby odkurzyć szafy, spakować zimowe ciuchy, uporządkować garaż, a przede wszystkim pomyśleć o całkowitym przemeblowaniu mieszkania. Jeśli podobne plany nie dają ci spokojnie zasnąć, najwyższa pora wprowadzić je w czyn. Proponujemy na początek zacząć od zmian w środku pomieszczeń, w których spędzamy większość czasu. Takim miejscem z pewnością jest kuchnia: serce domu.

Czajnik ceramiczny
Jak urządzić ją wygodnie, a przy tym nowocześnie? W jaki sposób dodać jej smaku nie odbierając nic z obecnej funkcjonalności? Czy zamienić wnętrze czy tylko wyposażenie?

Zakładając, że decydujemy się na wariant drugi, czyli wymianę jedynie elementów kuchennych, musimy zacząć od porządnego przejrzenia naszych zabawek i zdecydować, co zostawiamy, a czego chcemy się pozbyć. Głównym detalem są garnki: duże, indukcyjne czyli wszystkie te, które przyrządzenie w nich smacznego jedzenia. Jeśli nasze garnki lekko się zużyły: mają poprzepalane dna to nie ma się, co dumać i nawet, jeśli jest to prezent od mamy, w takim naczyniu gotowanie nie może być frajdą.

Dostępne w sprzedaży komplety garnków usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagające gusta, a potrawy w nich ugotowane – kubeczki smakowe. Wystarczy tylko wybrać określoną wielkość i model. Na szczególna uwagę zasługują te pokryte jonami srebra, ponieważ są znakomite dla alergików.

To samo dotyczy patelni. Patelnie teflonowe (zobacz przykłady tutaj: patelnie teflonowe w serwisie powinny być w każdej kuchni. Korzystanie z nich nie tylko jest banalne, ale co najważniejsze zdrowe! Smażenie na patelni z powłoką teflonową nie wymaga, bowiem użycia oleju, czyli nasze kotlety nie dość, że dobrze smakuje, to ma o wiele mniej kalorii. Patelnie mają różne średnice, więc każda z pań domu będzie mogła dobrać jej wielkość do potrzeb swojej rodziny.Sprawdź czy czajnik także nie wymaga zamiany na nowy. Jeśli nie lubisz czekać aż woda w końcu zagotuje się na kuchence, zdecyduj się na czajnik elektryczny. Nie wszyscy je jednak lubią – wiadomo prąd jest drogi. Innym powodem jest jego zapach, który nie jest prosty do usunięcia. W takim wypadku zrezygnuj z plastikowego czajnika, można wyszperać elektryczne czajniki aluminiowe. Może kosztują ciut więcej, ale jakości wody nie ma, co porównywać.

Skoro wymieniamy wszystko rzeczy, zajrzyjmy jeszcze do szuflady ze sztućcami. Kiedy przeważa wśród nich różnorodność, znak, że pora na ich wymianę. Sztućce to ważne uzupełnienie zastawy stołowej. Niekompletna wygląda po prostu niechlujnie. W sklepach mamy bogaty wybór kompletów – od małych po złożone, ze stali nierdzewnej. Bez zarzutu prezentują się z porcelaną, dzięki czemu pozwolą należycie uczcić każde danie.

Kiedy mamy już wszystkie odnowione elementy do przyrządzenia smacznego jedzonka, najwyższa pora pomyśleć o czymś, w czym go podamy. Serwisy obiadowe (gustowne serwisy obiadowe – strona to częsty prezent z okazji ślubu nie wątpię, więc że wasze regały wręcz się pod nimi uginają. Jeśli nie, czas nadrobić zaległości. Bardzo często na stołach mają swoje miejsce serwisy wykonane z polskiej porcelany. Robione są pod indywidualne gusta, posiadają dogodną ilość elementów i certyfikat zmywania w zmywarce.Czyż po takiej wymianie sprzętu, kuchnia nie będzie prezentować się wystrzałowo?