Współczesne akcesoria przydatne w kuchni

Wielkie, niedogodne stolnice które zsuwają się z blatu w trakcie wałkowania odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co ciężko będzie wyczyścić, trudno to schować, a co położone na lakierowanym blacie może go nawet zarysować?
http://garneczki.pl/produkty/maty-silikonowe,315/
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz to częściej gospodynie stosują stolnice z silikonu. Jakie wartości ma podobna stolnica? Używając ładnej szerokiej stolnicy silikonowej gwarantujesz sobie nie tylko wygodne rozwiązanie, ale dodatkowo element modnego wystroju. Stolnica silikonowa odpowiednio przylega do blatu kuchennego, a po użyciu łatwo zwiniesz ją w rulonik.

Inne artykuły

Zadbaj o estetyczną oprawę potraw i zaopatrz się w gustowne nakrycia stołu

naczynie do fondue
Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Elegancka oraz estetyczna oprawa stołu bywa bardzo ważna, zarówno w czasie codziennych posiłków, jak i uroczystych okoliczności oraz świąt. Kiedy chce się zrobić na zaproszonych gościach doskonałe wrażenie, jak również podnieść wrażenia estetyczne w czasie codziennie spożywanych rodzinnych posiłków, należy zaopatrzyć się w elegancką zastawę stołową.


Przy pomocy stolnicy silikonowej już o wymiarach 50x40 cm przygotowujesz duże porcje ciasta, rozwałkujesz je bez trudu, nie przemieszczając stolnicy po blacie, nie rysując go. Po zastosowaniu silikon łatwo umyjesz, zawiniesz w rulon i włożysz do
garneczki.pl/produkty/walki-do-ciasta,381/
Autor: Shari's Berries
Źródło: http://www.flickr.com
szafki, lub zostawisz na blacie w charakterze podkładki pod nagrzane naczynia. Chociaż stolnice takie wykonane są z solidnego silikonu, zaleca się jednak używanie przy nich noża z plastiku.

Stolnica silikonowa pozwala na wałkowanie ciast wprost na kuchennym stole. Podczas wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej wielką zaletą. Mało tego, takiej silikonowej stolnicy nie musimy podsypywać mąką, bowiem dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie klei się.

Mając już przygotowane ciasto (dajmy na to na rogale czy wypieki świąteczne), wprost na stolnicy, bez najmniejszego problemu możemy przygotować je do wypiekania, dzięki wyrysowanej na stolnicy miarce, niezwykle ułatwiającej pracę. Godny uwagi jest także fakt, że porządkowanie kuchni jest wyjątkowo sprawne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.