Czy wiesz jak umilić sobie czas w domu?

Zazwyczaj zastanawiamy się co robić wieczorem czy w wolny dzień. Czy może wyjść na imprezę, pojechać na wycieczkę czy możemy zwyczajnie się polenić. Wcale nie musimy wychodzić z mieszkania, aby ciekawie spędzić czas. Można zaprosić przyjaciół na kolację, albo na wspólne oglądanie telewizji, można spędzić czas jedynie w towarzystwie domowników. Warto umilić sobie te chwile dobrą przekąską albo kieliszkiem wina. Wspaniałym pomysłem na coś wspaniałego do przekąszenia, co zupełnie nie wymaga pracy jest fondue.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl

Przydatny jet specjalny garnek z podgrzewaczem, ale wcale nie jest to obowiązkiem. W standardowym rondlu też się uda. Wystarczy po prostu kupić parę gatunków sera, roztopić je w rondelku z odrobiną białego wina i dodatkami i już. Do tego niewielkie kromki pieczywa, które będziemy zanurzać w pachnącej, pysznej masie – i pomysł na kolację albo przekąskę przed telewizorem gotowy. Dodatkowo możemy poeksperymentować i do serowego fondue przygotować na przykład kawałki gruszek. Są wspaniałe w smaku i absolutnie trzeba spróbować. Do tej przekąski doskonale pasuje zimne białe wino. Kupmy sobie dobry korkociąg., żeby otwieranie butelki nie było trudne i nie wymagało wysiłku. Nikt przecież nie lubi zmagać się w korkiem i przy tym denerwować.

A może popołudniowa kawa? Nie ma chyba w mieszkaniu nic przyjemniejszego niż aromat kawy. Gdy mamy dobrej jakości zaparzacz do kawy i naturalnie dobrą kawę – najlepiej w ziarnach, które zmielimy przed samym zaparzeniem, wówczas zapach jest wręcz powalający. Możemy do kawy dodać dla przykładu cynamon albo kardamon, możemy dolać syrop smakowy, można poeksperymentować. Kawa z czekoladą i odrobiną chilli smakuje wspaniale. Kawa mrożona z bitą śmietaną i orzechami – raj dla podniebienia. Nawiasem mówiąc orzechy też są wspaniałą przekąską. Są zdrowe i smakują wspaniale, lecz jeśli chcemy je zajadać lepiej kupmy sobie takie w łupinach. Dziadek do orzechów jest niedrogi, a orzechy włoskie czy laskowe smakują dużo lepiej, kiedy są dopiero co rozłupane niż gdy wyjmujemy je z paczki. Niektóre kuchenne akcesoria warto mieć, nawet jeżeli nie korzystamy w nich codziennie. Do takich właśnie dziadek do orzechów należy.

Dzień spędzany w domu można umilić sobie na wiele sposobów. Jedzenie jest chyba jednak najprzyjemniejszym.