Jak szybko i zaradnie ugościć nieoczekiwanych gości?

Każdemu z nas zapewne zdarzyło się w życiu zostać zaskoczonym przez niespodziewanych gości. Sytuacja ta nie należy do najprzyjemniejszych, nikt bowiem nie cieszy się z takich wizyt w momencie, kiedy nie było możliwości odpowiedniego przygotowania się na nie. Tak, goście bardzo często mówią „daj spokój, nic nie szykuj!” lub naprawdę niczego nie musisz przygotowywać!”. Wiadomo jednak, że całkowite zignorowanie i nie podanie choćby szklanki wody, soku lub filiżanki kawy albo herbaty zwyczajnie nie przystoi.

Kawiarki

Źródło: www.garneczki.pl

Dobrze również zorientować się czym można poczęstować niezapowiedzianych gości. Gdy odwiedzi nas paczka przyjaciół, z którymi mamy bardzo dobry kontakt, mówimy bezpośrednio, że akurat w danej chwili mamy dużo na głowie i niestety nie możemy poświęcić im czasu, choć oczywiście bardzo byśmy chcieli móc pobyć z nimi choć chwilę. Jednak w momencie, kiedy nie zajmujemy się niczym szczególnym a czasu mamy pod dostatkiem, zapraszamy ich do środka. Zależnie od wieku czy też okazji wizyty, zaproponować możemy szybkie rozwiązanie. Znajomi lubią „wpadać” na szybkie piwko lub drinka idealnego podczas oglądania meczu w telewizji. Trunki przeważnie przynoszą sami, a nawet częstują nas, co należy do pożądanych gestów. Jednak zdarza się, że nie bywają wyposażeni w dodatki w postaci orzechów ziemnych, chrupków lub chipsów, świetnie smakujących z piwem. Co wtedy? Dobrze jest mieć w domu kilka paczek przekąsek tego rodzaju. W takiej sytuacji wystarczy przesypać nasze dodatki do miseczek i podać gościom. Nasze początkowe, sceptyczne nastawienie na widok swoich kumpli, szybko przemieni się w radość i pozytywny nastrój, a spotkanie upłynie bardzo przyjemnie.

Najmniej pożądaną wizytą w naszym mieszkaniu jest przybycie wujostwa lub kogoś z rodziny, kogo nie widziało się przez długi okres lub z kim nie zawsze mieliśmy ochotę spędzać czas. W takiej sytuacji dobrze jest mieć przygotowane ciasto bądź też czekoladki, które stanowić mogą dodatek do zaproponowanej kawy. Jednym z szybszych sposobów na jej przygotowanie jest posiadanie kawiarki (poznaj nasze propozycje: która w zasadzie całą pracę wykonuje za nas. Wystarczy wsypać wybraną ilość kawy, wlać odmierzoną ilość wody, ustawić na palniku gazowym bądź indukcji i poczekać na zaparzenie. Później, zamiast kubków, podajemy filiżanki do kawy i wypełniamy je gorącym napojem. Wszystko gotowe, a więc, możemy usiąść z naszymi gośćmi i toczyć długie rozmowy. Nie zapominaj, że niezapowiedziane odwiedziny bywają bardzo nieprzyjemne. Zanim pójdziesz do kogoś w odwiedziny, uprzedź go o swoich planach!