Codzienna ochrona ziół w doniczkach i trzymanie pożywienia

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez roślin i kolorowych, pachnących dodatków w formie ziół, kwiatów czy warzyw. Uprawa własnego ogródka w celu ich hodowli, nie zawsze jest proste. Nie każdy posiada działkę lub zwyczajnie kawałek żyznej gleby, gdzie mógłby posiać swoje wybrane rośliny. Szczególnie niełatwą sytuację mają jednostki, które zamieszkują na dużych osiedlach. Może się tak okazać, że dysponują one jedynie niewielką działkę przydomową, ale pomimo tego, nie mają ogromnego pola do manewru w omawianym temacie. Nie każdy jest w stanie sobie pozwolić na zagraniczne podróże, do miejsc chlubiących się z cudownie aromatycznych, oryginalnych i różnorodnych przypraw.

Naturalne jest, że będąc w jednym z takich państw, na przykład w Indiach, możemy przywieźć do naszego kraju jedyne w swoim rodzaju zioła, których wszyscy nam będą zazdrościć. Jednak po pewnym czasie ich rezerwa się skończy i co wtedy? Jest na to pewien sposób. Wystarczy zakupić tak zwane doniczki do ziół – sprawdź ciekawą ofertę. Będą one doskonałym wyjściem, przede wszystkim dla osób, które mieszkając w wieżowcach, mogą wyhodować zioła na prywatnym tarasie lub parapecie kuchennym, mając zaledwie właściwie doniczki. Można je dostać szczególnie w sklepach z działami ogrodowymi.

Jeżeli nie wiemy od czego zacząć, warto poprosić o poradę konsultantów pracujących w takich działach. Jednak nie musi to być takie trudne. Jedynie co trzeba zrobić to zakupić doniczkę do ziół, wybrane przez nas sadzonki oraz ziemię, która dostępna jest w większości sklepach ogrodniczych. Następnie pozostaje wyłącznie wsadzić sadzonki. Należy pamiętać jednak o kilku istotnych rzeczach. Dno naczynia ogrodowego powinno posiadać otwory do odpływu wody. Powinny one stać w miejscu o dużym dostępie promieni słonecznych oraz ochraniającym nasze zioła przed wiatrem.

Możemy zaopatrzyć się w nasiona różnego rodzaju: miętę, bazylię, czosnek, szczypiorek, lubczyk i wiele innych. Dobór ziół zależy wyłącznie od naszych upodobań. Właściwa pielęgnacja, sprawi, że już po krótkiej chwili będą one stanowiły aromatyczny dodatek do naszych potraw.

Warto też pochwalić się znajomym własną hodowlą i ugotować dla nich smaczny obiad, z wykorzystaniem naszych ziół w doniczkach. Kiedy już każdy nasyci swój apetyt, miłą niespodzianką dla nich będzie dodatkowa porcja na wynos, szczelnie zapakowana w pojemniki na żywność. Są one doskonałym rozwiązaniem, ponieważ mają one uniwersalne kształty i rozmiary, do których spokojnie możemy włożyć nawet gorące, upieczone posiłki, które przez długi okres czasu zachowują swoją świeżość.
Taki podarunek na pewno sprawi duży uśmiech na twarzach naszych gości.