Serwis obiadowy, serwis do kawy

Przyszykowanie pożywienia z danej okazji wymaga odpowiednio dobranych składników do wykonania potraw. Obiad w niedzielę w gronie najbliższych znany jest z rosołu drobiowego oraz smakowitego pieczonego kurczaka serwowanego z frytkami i dodatkiem bukietu surówek. Kolacja wigilijna to przede wszystkim karp, czerwony barszcz i kompot z suszu owocowego.

Śniadanie Wielkanocne słynie z gotowanych jaj, żurku i białej kiełbasy. Bez względu na to z jakiej okazji spotyka się przy stole, warto wyposażyć się w odpowiednie nakrycie stołu a więc obrusów, serwetek, sztućców, naczyń przeznaczonych do różnego rodzaju posiłków i napojów.
Serwis obiadowy (zobacz naszą fertę: to skompletowane naczynia różnego rodzaju zapewniające sprawne zjedzenie posiłku z naczyń należących do jednakowego zestawu. Do zestawu wliczają się małe płytkie talerze których używa się do przystawek i ciast, głębokie talerze używane do jedzenia zup lub kremów oraz większe płytkie talerze odpowiednie do dań głównych. Serwisy obiadowe często bywają wyposażone w sosjerki używane do sosów, wazy przeznaczone do zup i kremów, które ustawia się na stole, dzięki czemu każdy z gości może nałożyć sobie odpowiednią ilość potrawy, a także misy i podłużne alerze wykorzystywane do podawania dodatków do dań głównych w postaci ziemniaków czy klusek śląskich oraz ryb i mięs.
Po posiłku zalecane jest odpocząć przy herbacie i kawie oraz porcji ciasta z czekolady lub owocowego placka.
Aby w dalszym ciągu móc korzystać z wysokiej jakości naczyń pochodzących z jednego zestawu, należy zainwestować w serwis do kawy. Umożliwia on wygodne spożywanie gorących napojów, takich jak kawa, herbata czy czekolada bez konieczności wychodzenia z kuchni. Wystarczy jedynie zagotować wybraną ilość wody, a później wlać ją do dzbanka z kawą. Gdy się zaparzy, można częstować każdego ze zgromadzonych gości. Każdy z nich otrzyma filiżankę na podstawce, z której próbuje się osobiście wybrany napój. Dodatkowym wyposażeniem kawowego serwisu może być mniejszy dzbanuszek na mleczko do kawy oraz tak zwane zaparzacze – sitka, które nakłada się na kubek lub filiżankę, zasypuje kawą lub herbatą, przelewa przez nie gorącą wodę, a następnie zakrywa w celu poprawnego zaparzenia się napoju.
Jeśli posiadasz w swoim domu przedstawione wyżej serwisy, każde spotkanie z rodziną i znajomymi przy obiedzie bądź popołudniowej herbatce nabierze dodatkowych smaczków. Estetycznie zrobione naczynia z wysokiej jakości tworzywa, między innymi porcelany, przepięknie ozdobią twój stół. Takie serwisy mogą również stanowić fantastyczny podarunek dla cioci, matki, teściowej lub babci. Wypróbuj sama!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*