Serwis obiadowy, serwis do kawy

Przyszykowanie pożywienia z danej okazji wymaga odpowiednio dobranych składników do wykonania potraw. Obiad w niedzielę w gronie najbliższych znany jest z rosołu drobiowego oraz smakowitego pieczonego kurczaka serwowanego z frytkami i dodatkiem bukietu surówek. Kolacja wigilijna to przede wszystkim karp, czerwony barszcz i kompot z suszu owocowego.

Śniadanie Wielkanocne słynie z gotowanych jaj, żurku i białej kiełbasy. Bez względu na to z jakiej okazji spotyka się przy stole, warto wyposażyć się w odpowiednie nakrycie stołu a więc obrusów, serwetek, sztućców, naczyń przeznaczonych do różnego rodzaju posiłków i napojów.
Serwis obiadowy (zobacz naszą fertę: to skompletowane naczynia różnego rodzaju zapewniające sprawne zjedzenie posiłku z naczyń należących do jednakowego zestawu. Do zestawu wliczają się małe płytkie talerze których używa się do przystawek i ciast, głębokie talerze używane do jedzenia zup lub kremów oraz większe płytkie talerze odpowiednie do dań głównych. Serwisy obiadowe często bywają wyposażone w sosjerki używane do sosów, wazy przeznaczone do zup i kremów, które ustawia się na stole, dzięki czemu każdy z gości może nałożyć sobie odpowiednią ilość potrawy, a także misy i podłużne alerze wykorzystywane do podawania dodatków do dań głównych w postaci ziemniaków czy klusek śląskich oraz ryb i mięs.
Po posiłku zalecane jest odpocząć przy herbacie i kawie oraz porcji ciasta z czekolady lub owocowego placka.
Aby w dalszym ciągu móc korzystać z wysokiej jakości naczyń pochodzących z jednego zestawu, należy zainwestować w serwis do kawy. Umożliwia on wygodne spożywanie gorących napojów, takich jak kawa, herbata czy czekolada bez konieczności wychodzenia z kuchni. Wystarczy jedynie zagotować wybraną ilość wody, a później wlać ją do dzbanka z kawą. Gdy się zaparzy, można częstować każdego ze zgromadzonych gości. Każdy z nich otrzyma filiżankę na podstawce, z której próbuje się osobiście wybrany napój. Dodatkowym wyposażeniem kawowego serwisu może być mniejszy dzbanuszek na mleczko do kawy oraz tak zwane zaparzacze – sitka, które nakłada się na kubek lub filiżankę, zasypuje kawą lub herbatą, przelewa przez nie gorącą wodę, a następnie zakrywa w celu poprawnego zaparzenia się napoju.
Jeśli posiadasz w swoim domu przedstawione wyżej serwisy, każde spotkanie z rodziną i znajomymi przy obiedzie bądź popołudniowej herbatce nabierze dodatkowych smaczków. Estetycznie zrobione naczynia z wysokiej jakości tworzywa, między innymi porcelany, przepięknie ozdobią twój stół. Takie serwisy mogą również stanowić fantastyczny podarunek dla cioci, matki, teściowej lub babci. Wypróbuj sama!