Wspólne pichcenie, czyli pomysły na grillowanie wielu potraw

Jako perfekcyjna gospodyni dbasz o swój ciepły kąt najlepiej jak potrafisz. Każdego dnia sprzątasz, pierzesz i prasujesz. I choć nie jeden raz masz już dosyć i chciałabyś odpocząć od tych różnych obowiązków domowych, wiesz, że robisz to dla swoich najbliższych. Dlatego mimo wszystko nadal się starasz. O ile wszystkie wymienione czynności bywają rutynowe i nie wymagają myślenia twórczego, o tyle z gotowaniem jest zupełnie inaczej.
Grillowanie w wersji fit
Autor: Jan Niezbędny
Źródło: Jan Niezbędny
Każdego dnia zastanawiasz się co podać na obiad. Codziennie próbujesz przyszykować swej rodzinie smaczny, gorący posiłek, który będzie im smakować, i który da im do zrozumienia jak bardzo ci na nich zależy. Oczywiste jest, że ta kwestia jest problematyczna dla większości kobiet gdyż kiedyś w końcu wyczerpują się pomysły na zdrowe i smaczne posiłki. Pomocy można szukać w przepisach swojej mamy lub babci. Skonsultować się z koleżanką albo obejrzeć jeden z wielu programów kulinarnych. Jednak najprostszym wyjściem jest Internet, gdzie znaleźć można absolutnie wszystko, każdy przepis na surówki, zupy, dania główne, kolacje i całą masę innych. Jednak kiedy wybierzesz już konkretny przepis, wyniknąć może pewien problem. Nie zawsze wszyscy domownicy posiadają przecież takie same wymagania smakowe. Co zrobić w sytuacji, gdy nasza córeczka jest wegetarianką, a syn z kolei ma zasadę, że nie tyka gotowanych warzyw? Czy chcemy, czy nie musimy o nich pomyśleć i przygotować posiłek, który będzie odpowiadał wszystkim członkom rodziny.
Pewnym utrudnieniem może być to, że w tygodniu każdy z nich wraca do domu o różnych porach, zarówno ze szkoły jak i z pracy. Niełatwo wtedy podać gotowy, ciepły - nie odgrzany - posiłek, tak aby cała rodzina mogła zjeść wspólnie. Jednym z niewielu takich dni może być niedziela, którą powinno spędzać się w gronie najbliższych. Bardzo dobrym pomysłem na ciekawy posiłek tego dnia, są potrawy z grilla. Wystarczy, że weźmiemy swoich najbliższych i odpalimy grilla na tarasie, działce lub w parku poza miastem. Świetną propozycją w tym przypadku mogą być szaszłyki. Jest to idealnyfantastyczny sposób, aby każdy samodzielnie przyrządził go według własnych upodobań. Trzeba jedynie pokroić dane składniki w kostkę, ponabijać je w dowolnej kolejności na szpilki do szaszłyków i poczekać, aż się przypieką. Taki pomysł z pewnością przypadnie każdemu do gustu, a do ciebie należało będzie jedynie przyszykowanie talerzyków, sztućców, serwetek, szklanek do napojów (zapraszamy - zobacz naszą ofertę: ) i samych napojów, które po smakowitym obiedzie ugaszą pragnienie. I choć w poniedziałek zaczyna się kolejny trudny tydzień, należy zatrzymać myśli i czerpać chwile garściami.


Inne artykuły

Co powinno być w każdej doskonale zaaranżowanej kuchni?

młynek do kawy
Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
Chyba każdego nie trzeba nakłaniać do tego, że pomieszczenie kuchenne to rzeczywiście serce każdego mieszkania. To to tutaj większość z nas spędza bardzo dużo czasu. W pomieszczeniu kuchennym nie tylko przyrządzamy potrawy, ale także podejmujemy rozmowy z naszymi bliskimi. Należy zapamiętać, że gotowanie będzie łatwiejsze, a aura w pomieszczeniu kuchennym lepsza, jeśli zatroszczymy się o odpowiednie wyposażenie. Co więc w takim pomieszczeniu być powinno?
2018-06-22 13:58:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.