Własnej produkcji wypieki – bardzo dobry pomysł na deser

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o podejmowaniu aktywności fizycznej oraz przestrzeganiu właściwie dobranej, odpowiedniej diety. Osoby dbające o własną kondycję, chodzące na siłownię, fitness i uprawiające różnego rodzaju dyscypliny sportowe wspierają funkcjonowanie swojego organizmu i cieszą się dobrą, zgrabną posturą. Jeśli dodatkowo zadba się o odpowiednią dietę i robi się wszystko aby jej przestrzegać, efekty mogą być widoczne już po kilku dniach. Warto jednak pamiętać, że życie nie składa się wyłącznie z nieustającej i ciężkiej pracy oraz odmawianiu sobie przyjemności. Pracuje się by żyć, a nie żyje by pracować.

deser

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej oraz przestrzeganie dopasowanej do nas diety nie oznacza wcale, że kategorycznie należy odmawiać sobie przyjemności w postaci okazjonalnego zjedzenia lub napicia się czegoś co zawiera więcej kalorii. Od czasu do czasu każdego z nas dopada chęć zjedzenia czegoś słodkiego, takiego jak deser lodowy, czekoladowo-bananowy koktajl lub kawałek ciasta. Jedna z opcji to wyjść do baru lub cukierni i zamówić ciasto, na które w danej chwili mamy ochotę, musimy jednak liczyć się z dużymi kosztami.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest własnoręczne upieczenie wybranego deseru. Należy zainwestować w formy do pieczenia (sprawdź polecane), które umożliwią nam wykonanie ciasta, a także zakupić produkty niezbędne do jego wyrobu. W zależności od upodobań smakowych oraz kreatywnego myślenia, możemy upiec ciasto czekoladowe, owocowe, z bitą śmietaną, na budyniu, z galaretką, sernik czy też karpatkę.

deser

Autor: Garden Party
Źródło: Garden Party
Własnoręcznie wykonane ciasto pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze, wzbogaci o nowe kuchenne doświadczenia i sprawi, że zyskamy uznanie, w oczach naszej rodziny. Jeśli jednak żyjemy w pojedynkę lub nie potrzebujemy piec dużego ciasta, możemy kupić formy do muffinek i upiec te małe, słodkie babeczki. Jedyne co należy wykonać to przygotować masę, przełożyć ją do foremek i nagrzać piekarnik do wymaganej temperatury. Po upieczeniu warto rozchylić drzwiczki od piekarnika aby temperatura powoli opadała. Jeśli przesadnie szybko wyjmiemy ciasto lub babeczki z pieca, mogą nam opaść i nie będą wyglądały tak apetycznie, jak powinny.

Jeżeli lubimy słodycze, warto od czasu do czasu upiec sobie jakiś smaczny deser. Jeśli jednak słodycze nie są naszą słabością, własnoręcznie upieczone ciasta lub muffinki mogą stanowić doskonały prezent dla kogoś bliskiego.