Szklanki do kawy i herbaty

Kawa i herbata to fundamentalne napoje, które akompaniują nam na co dzień. Ich uniwersalny charakter powoduje, że możemy się nimi delektować przy przeróżnych okolicznościach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach ważne miejsce, często stanowi nieodłączny dodatek większości posiłków. Kawę i herbatę możemy smakować na ciepło albo w mrożonej, orzeźwiającej wersji.

Każdy zapewne ma swój własny rodzaj ich serwowania, przeważnie na naszych stołach goszczą jednakże tradycyjnie szklanki do herbaty i kawy wytworzone z solidnego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o zwiększonej odporności termicznej.

Banalna szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że znakomicie przystosuje się do każdego typu zastawy stołowej. Szklanki można, więc jakkolwiek komponować z nakryciami utrzymanymi w rozmaitych stylach. Mnóstwo osób woli szklanki z uchem, które – w zależności od ustalonego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, które sprawiają że kawa lub herbata dłużej nam nie ostygnie. Ponadto grubsze szkło jest w znacznej mierze trwałe na otłuczenia. Funkcjonalny uchwyt kubka zabezpiecza też przed ewentualnymi poparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się również oczywiście przydać do chłodnych napojów.

Szklanki zrobione z wysokojakościowego szkła mają idealnie gładką powierzchnię jednakowoż na zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje, że są banalne do wyczyszczenia z powstającego po kawie czy herbacie osadu. Kiedy jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, należy wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Niesłabnącą sławą w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub wykonany ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się elegancko, a na dodatek stabilizuje szklankę.

Klasyczne szklanki które nie mają ozdobień, o prostej linii tworzą niemal kultową część wyposażenia domowego. Szklanki w koszyczku dla mnóstwa osób mają wartość sentymentalną, posiadają w sobie pewien nostalgiczny urok, co przypuszczalnie po części składa się na ich sukces. Szklanka w koszyczku znakomicie ozdobi stół, a ponadto doskonale będzie się w niej prezentować np. herbata z talarkiem cytryny. Szeroką propozycję różnych szklanek do kawy i herbaty można wyszukać w sklepie internetowym grupę stanowią również specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte jak również szklanki do irish coffee. Te dwa oryginalne napoje kawowe wymagają wyjątkowej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, często o kielichowatym, poszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista powinien je mieć w swojej kolekcji. Widowiskowa szklanka do caffe latte z warstwowo przygotowaną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleka pozwoli zaimponować zaproszonym gościom. Jednakowo silna, aromatyczna kawa po irlandzku z dodatkiem wytwornej whisky, przyozdobiona bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee świetnie sprawdzi się także, jako pucharek do lodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*