Szklanki do kawy i herbaty

Kawa i herbata to fundamentalne napoje, które akompaniują nam na co dzień. Ich uniwersalny charakter powoduje, że możemy się nimi delektować przy przeróżnych okolicznościach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach ważne miejsce, często stanowi nieodłączny dodatek większości posiłków. Kawę i herbatę możemy smakować na ciepło albo w mrożonej, orzeźwiającej wersji.

Każdy zapewne ma swój własny rodzaj ich serwowania, przeważnie na naszych stołach goszczą jednakże tradycyjnie szklanki do herbaty i kawy wytworzone z solidnego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o zwiększonej odporności termicznej.

Banalna szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że znakomicie przystosuje się do każdego typu zastawy stołowej. Szklanki można, więc jakkolwiek komponować z nakryciami utrzymanymi w rozmaitych stylach. Mnóstwo osób woli szklanki z uchem, które – w zależności od ustalonego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, które sprawiają że kawa lub herbata dłużej nam nie ostygnie. Ponadto grubsze szkło jest w znacznej mierze trwałe na otłuczenia. Funkcjonalny uchwyt kubka zabezpiecza też przed ewentualnymi poparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się również oczywiście przydać do chłodnych napojów.

Szklanki zrobione z wysokojakościowego szkła mają idealnie gładką powierzchnię jednakowoż na zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje, że są banalne do wyczyszczenia z powstającego po kawie czy herbacie osadu. Kiedy jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, należy wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Niesłabnącą sławą w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub wykonany ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się elegancko, a na dodatek stabilizuje szklankę.

Klasyczne szklanki które nie mają ozdobień, o prostej linii tworzą niemal kultową część wyposażenia domowego. Szklanki w koszyczku dla mnóstwa osób mają wartość sentymentalną, posiadają w sobie pewien nostalgiczny urok, co przypuszczalnie po części składa się na ich sukces. Szklanka w koszyczku znakomicie ozdobi stół, a ponadto doskonale będzie się w niej prezentować np. herbata z talarkiem cytryny. Szeroką propozycję różnych szklanek do kawy i herbaty można wyszukać w sklepie internetowym grupę stanowią również specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte jak również szklanki do irish coffee. Te dwa oryginalne napoje kawowe wymagają wyjątkowej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, często o kielichowatym, poszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista powinien je mieć w swojej kolekcji. Widowiskowa szklanka do caffe latte z warstwowo przygotowaną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleka pozwoli zaimponować zaproszonym gościom. Jednakowo silna, aromatyczna kawa po irlandzku z dodatkiem wytwornej whisky, przyozdobiona bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee świetnie sprawdzi się także, jako pucharek do lodów.