Co zrobić jeśli nie masz pomysłu na urokliwy weekendowy wyjazd

Zapowiada się ciepły, słoneczny weekend, a ty wraz ze swoją grupą przyjaciół zastanawiacie się jak pożytecznie i miło spędzić te dwa dni. Będzie to pierwszy od dłuższego czasu koniec tygodnia, w trakcie którego nikt z was nie musi pracować. Z tego powodu tym bardziej należy wymyślić coś twórczego. Zawsze odpowiednim pomysłem jest wypad za miasto, a jeszcze lepiej zorganizować sobie wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, która pozwoli na poznanie nowych, ciekawych miejsc. Nie znam regionu geograficznego w Polsce, który by nie słynął z wyjątkowych terenów.

zamek

Autor: L. Lipiński
Źródło: Integer S.A

Przykładowo, zamieszkując tereny Wrocławia, można zaplanować sobie tak zwaną wycieczkę „szlakiem zamków piastowskich”. Choć faktem jest, że szlak ten ciągnie się przez około 150 kilometrów i obejmuje piętnaście zamków znajdujących się na terenie całego województwa, ale wystarczy dotrzeć do tych, które położone są najbliżej naszego domu. Bardzo dobrym wyjściem jest zaplanowanie wyprawy na dwa dni. Wystarczy zapakować do bagażnika samochodu najpotrzebniejsze rzeczy, trochę suchego prowiantu, napoje i to wszystko – można ruszać. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, można udać się na nocleg na polu namiotowym aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jednak jeśli wasza grupa chciałaby spróbować nowych rzeczy, nocleg można spędzić w jednym z odwiedzanych zamków, ponieważ niektóre z nich to obiekty przekształcone i zagospodarowane na schroniska oraz obiekty hotelowe.
Pamiętajcie, że wybór odwiedzanych zamków zależy tylko od was. Propozycją na dzień pierwszy danej wycieczki są: Zamek Grodziec, Pałac w Wojanowie, Zamek Bolczów, Zamek Bolków oraz Zamek Książ, w którym istnieje możliwość zatrzymania się na nocleg.

Po dniu pełnym wrażeń, wieczorową porą wskazane jest wspólne biesiadowanie przy ognisku i kiełbaskach. Niestety w pobliżu obiektów zabytkowych nieczęsto dostępne są takie miejsca, ze względu na zasady przeciwpożarowe. Jednak idealnym wyjściem w takim przypadku jest posiadanie własnego grilla. Wystarczy trochę brykietu lub węgiel do grilla (poznaj naszą ofertę: ), rozpałka, zapałki lub zapalniczka i swoje ulubione potrawy, które możemy upiec na ruszcie. Warto wziąć ze sobą również tak zwany miech do grilla, który świetnie pomaga przy jego rozpalaniu i pozwala na uzyskanie odpowiedniego żaru. To wszystko zapewni miłą wieczorną zabawę w gronie przyjaciół, a po spokojnie przespanej nocy i niezbędnym odpoczynku, z chęcią wyruszycie w drogę powrotną. Wracając możecie zwiedzić przykładowo Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Zamek Cisy czy Zamek Świny. To jaką część szlaku wybierzecie, zależy wyłącznie od waszych upodobań. Gwarantuję, że dzięki dobrej zabawie i nowym wrażeniom, nie spostrzeżecie się, kiedy czas uciekł tak szybko i nagle okaże się, że czas na powrót do domu.
Pamiętajmy, że każdy wolny czas warto przeznaczyć na aktywny wypoczynek z własną rodziną czy przyjaciółmi, a nie w łóżku przed telewizorem lub przy komputerze.