Na co należy zwrócić uwagę szykując przyjęcie weselne

Uroczystość ślubna to dla wszystkich zakochanych najważniejsze wydarzenie w życiu. Każda z płci pięknej od najmłodszych lat w głowie organizuje własne wesele, każdy jego szczegół i chciałaby aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było jak z bajki. Tymczasem kiedy już przychodzi ten właściwy czas okazuje się, że nie wszystko jest tak piękne jakby się mogło wydawać. Zarówno ceremonia kościelna jak i wesele zmuszają do licznych przygotowań i precyzji w każdym elemencie.

Planując własne zaślubiny naprostrzym rozwiązaniem jest storzenie listy zagadnień, które należy zrealizować i krok po kroku wcielać je w życie, pamiętając o nie pominięciu ani jednego punktu. Na samym początku należy wybrać się, w przypadku ślubu kościelnego do parafii, w której planujemy aby miała miejsce ceremonia i ustalić po rozmowie z księdzem konkretnąfaktyczną jej datę. Trzeba pamiętać również o odpowiednio wczesnym przystojeniu świątyni. Następnym krokiem jest kupno kreacji ślubnych. W przypadku mężczyzny nie ma większego problemu, jednak sukienka panny młodej musi być nienaganna. Wachlarz wyboru sukien ślubnych jest ogromna. Dostępne są wzory o różnych długościach, do kolan, 3/4 czy do ziemi, z asymetrycznym, amerykańskim czy w kształcie litery V dekoltem, z ramiączkami lub gorsetem. Asortyment jest naprawdę okazały, ale zakup zależy wyłącznie od przyszłej panny młodej i jej nabliższych konsultantów. Gdy ten punkt zostanie już odhaczony z naszej listy nawyższy czas skoncentrować się na naszym przyjęciu weselnym. Naturalnie w pierwszej kolejności należy sporządzić listę gości, po to aby móc usadowić ich na odpowiednich miejscach. Warto zapamiętać fakt, że bardzo swobodnie będą się oni czuli w pośród osób spokrewnionych. Ważną zagadnieniem są serwowane dania oraz ciasta, które można przygotować samodzielnie przy wsparciu członków rodziny lub zlecić ich wykonanie wykwalifikowanej firmie cateringowej.
Znaczące są także napoje zarówno te wysokoprocentowe, jak i te bez zawartości alkoholu. Właściwe udekorowanie sali także wymaga wielu przygotowań. Należy zakupić barwne motywy, np. balony czy serpentyny i piękne białe obrusy oraz o zastawę stołową. Każdy gość weselny powinien mieć przy swoim miejscu siedzącym serwetkę, trzy różnej wielkości i głębokości talerze, właściwe sztućce, kubek do kawy, niewielką szklankę do zwykłych trunków oraz kieliszek do wódki. Na mniej więcej sześciu – ośmiu gości powinna przypadać jedna patera z ciastami, miska z owocami oraz dzbanek do napojów (poznaj nasze propozycje: ). Nie mniej istotnym komponentem, bez którego żadne przyjęcie weselne nie może istnieć jest znakomity zespół, który powinien dostarczyć wszystkim gościom niezapomnianą rozrywkę. Pamiętajmy również o profesjonalnym kamerzyście, który uwieczni ten najpiękniejszy dzień w życiu zakochanych!