Podpowiadamy w jaki sposób zagwarantować dopasowane żywienie swoim dzieciom

wielokrotnie słyszy się, że już dzieci w wieku przedszkolnym mają problemy z odpornością, alergią czy wieloma innymi poważnymi chorobami. Jest to bardzo smutny problem, ponieważ ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego dzieci w początkach swojego życia w ogóle chorują. Z punktu widzenia licznych ekspertów, w licznych przypadkach winę ponoszą matki, które w czasie ciąży nie troszczą się o siebie i dziecko wystarczająco dobrze. Zapominają one przede wszystkim o zdrowych nawykach żywieniowych i odpowiednim stylu życia.

Szkolne śniadanie

Autor: ZM Pekpo
Źródło: ZM Pekpo

To w wielu przypadkach pomogłoby wyeliminować wybrane schorzenia. Jednak kiedy już jest po fakcie, należy w najwyższym stopniu zatroszczyć się o formę swojej pociechy. Najczęściej rodzice nie są w stanie wyleczyć dziecko na własną rękę. Tak dzieje się na przykład w kwestiach poważnych, długotrwałych chorób, które wymagają fachowej kontroli. Jednak czasami są takie przypadki, że wystarczy zbilansowana dieta i dobór składników odżywczych, które zapewnią prawidłowe utrzymanie funkcji organizmu. Dobrym przykładem na to może być alergia czy pozostałe uczulenia, które w większości przypadków obejmują nie tylko reakcje alergiczne na pyłki roślin,kwiatów itp., ale również nierzadko na pokarmy. Jest to przypadłość, która wymaga odpowiedniego leczenia i selekcji specjalistycznych lekarstw, jednak w przypadku problemów żywieniowych, bardzo wazną kwestią jest wystrzeganie się tych pokarmów, których po prostu organizm nie akceptuje. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach nie przychodzi to łatwo, szczególnie w przypadku dzieci. Rodzice nie są w stanie całymi dniami doglądać swoich maluchów, przez wzgląd na pracę i ważne zobowiązania rodzinne.

Bardzo często posiłki przygotowywane w przedszkolach i podstawówce, pomimo tego, że w swoim składzie posiadają witaminy, nie dla każdego są odpowiednie. Jest jednak wyjście, które zapewni rozwiązanie, zarówno dla opiekunów, którzy nie będą zamartwiać się, że ich podopieczny zje coś co ma szansę mu zaszkodzić, jak i dla samego zainteresowanego, który nie będzie musiał nawrotu alergii bądź uczulenia. W takich sytuacjach wystarczy nabyć opcjonalnie trojak obiadowy (sprawdź w naszej ofercie: ) lub termos obiadowy. Pojemniki te przystosowane są do przechowywania i zabierania ze sobą różnego rodzaju żywności i utrzymywania jej temperatury przez maksymalnie 10 godzin. Pierwszy z wymienionych scalony jest jako jedno naczynie, ale mamy do wykorzystania 3 pojemniki, w których mamy możliwość przyszykować do trzech potraw. Kolejny natomiast, składa się przeważnie z jednego pojemnika, który najlepszy jest w przechowywaniu płynnych potraw. W jaki sposób mogą one ułatwić życie dzieciom i ich rodzicom? Wystarczy, wcześniej przygotować odpowiedni posiłek, który nie zawiera elementów szkodliwych dla malucha, przełożymy je do jednego z dwóch wymienionych urządzeń i spakujemy do jego tornistra. Następnie podczas przerwy obiadowej, na szkolnej stołówce wystarczy jedynie przełożyć własny posiłek na talerz i to wszystko! Dzięki temu każdy z rodziców będzie pewny, że jego dziecko je odpowiednie i zdrowe posiłki przyszykowane przez nich samych.