Zdobienie wigilijnego stołu i potrzebne dodatki

Świąteczny nastrój to nie jedynie to, co w sercu, bardzo ważne jest też to, w jaki sposób przygotujemy nasz dom. Każdy wie, jak to jest zaraz przed Świętami, zaczynamy duże porządki. Nie jest łatwo, bo często trzeba chodzić do pracy i ciągle coś jest brudne. Ale w trakcie świątecznych porządków, sprzątamy szczególnie te miejsca, które w ciągu roku rzadko są czyszczone. Po całym tym sprzątaniu przychodzi czas na strojenie mieszkania. Jeśli jest czysto, to chcielibyśmy, żeby jeszcze było odświętnie, czyli ślicznie. Jest choinka, do tego czasem przymocowujemy ozdoby na drzwiach i oknach.

serwetki
Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
A potem przychodzi czas na tworzenie wigilijnego stołu. Tu niezbędne okażą się serwetki bożonarodzeniowe. Część osób wybiera te serwetki, które akurat są w domu, ale, by mieszkanie rzeczywiście świetnie się prezentowało trzeba dopasować każdy niuans. A dzięki jakimś ciekawym serwetkom bożonarodzeniowym, stół wigilijny będzie jeszcze bardziej świąteczny. Można również zakupić stroik świąteczny na stół albo samodzielnie go stworzyć. Bo warto nie zapominać o tym, że nie tylko kupne dodatki mogą wspaniale przyozdobić nasz wigilijny stół, ale też te stworzone naszą rękę. Więcej informacji na stronie:

Kompletna zastawa od A do Z

Inne artykuły

W jaki sposób sprawić, by życie było bardziej słodkie? Przygotować sobie ciasto!

deser
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kto z nas nie lubi odpowiednio i pysznie zjeść? Ugotować lub upiec coś dla siebie i dla przyjaciół? Jednak w dzisiejszych zaganianych czasach, nie wszyscy mają czas na gotowanie, ochotę lub zwyczajnie kulinaria nie są jego mocną stroną. Niestety często dzieje się tak, że jesteśmy zmuszeni, przyrządzić posiłek własnoręcznie, ponieważ nie ma kto nas w tym wyręczyć, albo chociażby wspomóc. W takich momentach przychodzą nam na myśl te nieocenione lata, kiedy to nasze babcie i mamy zawsze dbały o pyszny, gorący posiłek, który każdego dnia był przyszykowany na czas. Niestety dla większości z nas te chwile już przeminęły i trzeba zadbać o siebie.


Tak, na co dzień często nie pamiętamy o tym, by dbać o każdą chwilę. Bierzemy do porannej kawy byle jaki kubek i wypijamy jedynie połowę napoju. Gdy po pracy wracamy przemęczeni i mamy ochotę na kieliszek wina, bierzemy ten, który jest pod ręką, bo nie chce nam się szukać tego odpowiedniego. A rano zamiast w kubku dobrze byłoby przygotować sobie kawę w filiżance. Do obiadu wypić wino z eleganckiego kieliszka. Najczęściej wyciągamy ładne rzeczy, kiedy nadchodzą święta. Wiele rzeczy zostawiamy jedynie na święta.

To wspaniale, że mamy szacunek do tradycji i dbamy o to, by w czasie świątecznym nawet kieliszki do wina stały cudnie wypolerowane, ale może warto pomyśleć o tym, by zacząć celebrować własną codzienność i dawać sobie powody do radości każdego dnia, a nie tylko od święta? Nie zapominajmy o tym, by, na co dzień też wybierać to, co ładne. Wyszczerbione talerzyki, czy niekompletne kieliszki powinniśmy wyrzucić. Po, co mają zagracać nam szafkę. Powinniśmy raczej pokazywać rzeczy, które cieszą oko. A świąteczny czas przyozdobić rzeczywiście rzadkimi dodatkami: jemiołą, choinką albo zajączkami z czekolady.
2018-06-22 06:59:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.